Sırala:
Göster:

Filtreleme

 • Özellikler
 • Faz Sayısı
 • Kvar
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Çalışma Şekli
  0
  0
  0
 • Deneme
  0

Regülatörler

Filtreleme
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 35 (2 Sayfa)

Regülatör Çeşitleri Nedir?

Gerilim regülatörü veya diğer ismiyle voltaj-gerilim regülatörleri çeşitleri şunlardır  servo regülatörleri, statik regülatörler ve mikro işlemcili regülatörler regülatör çeşitleri mevcuttur.

Regülatör Nedir

Sistem voltaj yükselme veya düşme sorunlarını gidererek, gerilim kontrolü yapan cihazlara Regülatör denir.
Frekans yani HZ ayarlarını voltajını akımını cihazınıza zarar gelemeyecek şekilde sizin istediğiniz ayarda sabitleyerek kullandığınız cihazları korumaktadır.

Şebekedeki Voltaj ayarın düşmesi ya da yükselmesi anında cihazlarınızı koruya Elektrik cihazlarıdır, Regülatörler elektrik enerjisini içerisindeki Bobinler ve elektronik parçalar ile voltajı düşürür veya yükseltir. Trifaze makineleriniz için Kvar hesabını trifaze voltaj regülatör seçmeniz gerekiyor eğer monafaze voltaj regülatörü seçmeniz gerekiyor.  

Kullandığımız makinelerin çalışma esnasında, fırın, çamaşır makinesi, kurutucu, Ev gereçleri ve bunun gibi birçok alanda ürün standart bazı gerekliliklerin sağlanması gerekir. Bunlar şarjlar voltaj dengesizliği hz dengesizlikleri. Bu gerekliliklerin istenen değerlerde tutulmasının gerektiği koşullarda tam otomatik voltaj regülatörler kullanılır.